Коли я можу торкатись себе

Для підлітків з ментальною інвалідністю мастурбація — вихід для зняття сексуальної напруги, безпечний для самого підлітка та для оточуючих. При цьому спроби тотального контролю та покарань за небажану поведінку можуть призвести до зростання частоти епізодів онанізму. Завдання батьків — навчити дитину соціально прийнятною поведінкою та дати їй можливість мастурбувати, пояснивши, як це робити безпечно, наодинці із собою.

Пояснити де і коли можна цим можна займатись, як підготуватися до процесу і що робити після нього допоможе соціальна історія “Коли я можу мастурбувати”.

Історія для хлопчика

Іноді я відчуваю збудження. Під час цього мені хочеться чіпати свій пеніс. Торкати пеніс та яєчка приємно, це називається мастурбація. Багато людей мастурбують, це нормально.         

Я можу чіпати свої інтимні частини тіла, тільки коли я один і поруч немає інших людей. Можу робити це у своїй кімнаті, за зачиненими дверима або у ванній. Я не маю про це розповідати друзям чи стороннім людям. 

Щоб відчути збудження, я можу подивитися журнал або відео для дорослих. Коли я торкаюсь себе, мені дуже приємно. Щоб не натерти інтимні частини тіла, я можу змастити їх спеціальним мастилом. Коли я збуджуюсь, мій пеніс стає твердим і товстим. Це нормально. Після цього відбувається ерекція – з пеніса виливається трохи рідини, і він стає липким. Ця рідина називається сперма.        

Коли я закінчив, я маю помити пеніс і руки або витерти серветкою.

Історія для дівчинки

Іноді мені дуже хочеться доторкнутися до інтимних частин мого тіла. Інтимні частини тіла – це груди, вагіна, попа. Торкати ці частини тіла приємно. Це називається – мастурбація. Багатьом людям подобається це робити. Це нормально!       

Я можу чіпати свої інтимні частини тіла, тільки коли я одна і поруч немає інших людей. Я можу робити це у своїй кімнаті, за зачиненими дверима або у ванній. Ніхто не повинен бачити, як я чіпаю себе. Я не маю про це розповідати друзям чи стороннім людям.        

Коли я торкаюсь себе, з моєї вагіни може вийти біла рідина. Це нормально. Після цього можна помити вагіну та руки або протерти серветкою.           

Інші люди не розповідають про те, як чіпають свої інтимні частини тіла. Я теж роблю це у своїй кімнаті і нікому про це не розповідаю. Це правильно.

Завантажити соціальну історію