Якщо я прокинуся першим…

Рубрика: соціальні історії для дітей з РАС
Якщо дитина прокидається першою і турбує усю родину, можна спробувати навчити її проводити деякий час самостійно, не заважаючи іншим. Перш за все, потрібно:

  • визначити, яку діяльність дитина зможе виконувати самостійно (перегляд телевізора, читання книги, гра)
  • забезпечити безпеку (підготувати місце для самостійного проведення часу, прибрати «небезпечні» предмети, заблокувати двері на кухню і т.д.)
  • використовувати візуальну підтримку – складіть розклад або розповідь про те, як поводитися, якщо ти прокидаєшся першими.

Ми підготували одну з версій такої історії, яка допоможе пояснити дітям, як поводитися і що робити, щоб не заважати оточуючим.

Текст історії: 

Іноді я прокидаюся дуже рано, коли всі інші ще сплять. Якщо я прокидаюся першим, я не повинен нікого будити. Не можна кричати. Не можна вмикати музичні іграшки. Ти не можеш бігати. Не можна стукати у двері.
Замість цього я можу почитати книгу. Я можу намалювати або розфарбувати розмальовку. Я можу збирати головоломки або грати в доміно. Я можу грати з іграшками. Якщо я буду грати тихо, поки мама і тато не прокинуться, вони будуть хвалити мене за те, що я нікого не розбудив.

Скачати

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі