Жетони – ефективний інструмент для зміцнення бажаної поведінки

Пластикові жетони для занятьУ контексті підтримки та навчання дітей з аутизмом ефективні методи можуть стати справжніми помічниками для розвитку позитивних навичок. Одним із найбільш ефективних методів корекції поведінки дитини з аутизмом є система жетонів, що ґрунтується на використанні символів для підкріплення необхідних реакцій та бажаної поведінки.

Використання жетонів

Підготуйте дошку з 5 жетонами. Покажіть дитині стимул або прикріпіть зображення бажаного предмета на дошці із жетонами. Дайте просту інструкцію, яку дитина зможе легко виконати. Коли вона виконає завдання, відразу прикріпіть жетон до дошки. Після того, як всі жетони будуть зібрані, надайте дитині приз. Після того, як дитина зрозуміє та оволодіє жетонною системою поощрення, збільшуйте обсяг роботи, яку необхідно виконати за один жетон.
Використовуючи жетони, можна поощрювати не лише правильні реакції, але й спонтанні бажані реакції – дитина правильно показала пальцем на предмет і при цьому подивилася в очі – можна дати жетон за правильну відповідь, і ще один – за погляд у очі.

Як зробити жетони?

Щоб зробити жетони самостійно, вам знадобиться дошка – це невелика, продовгувата поверхня розміром приблизно 10 х 15 см (для цієї мети можна взяти ламінований лист, дошку для ліпки, щільний картон) та самі жетончики. В якості жетончиків можна взяти великі ґудзики, фішки або ламіновані картки, зроблені за нашим шаблоном.
На поверхню дошки і на зворотню сторону жетончиків потрібно приклеїти липку таким чином, щоб жетони легко прилипали до поверхні з липучкою і також легко знімались. Купити жетони або липку для їх виготовлення можна в нашому магазині: shop.pecs.in.ua.

Вибір стимулів

В якості підсилювача для реакцій необхідно обрати предмет або дію, яка дуже подобається дитині. Це може бути перегляд мультфільму, цукерка чи печиво, іграшка чи невеликий перерву в занятті. Якщо таких стимулів багато, їх можна скласти в одну коробку і, після того, як будуть зібрані жетони, надати дитині заохочення на її вибір. При цьому нагороди, які дитина обирає сама, будуть для неї найбільш потужними стимулами.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі